FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

V mladoboleslavské sportovní hale se 30.4.2011 sešlo 30 silových trojbojařů a trojbojařek, aby si změřili svoje síly na republikovém šampionátu asociace WUAP.  Byli opět pozvaní slovenští rozhodčí, aby byla zachovaná maximální objektivita při rozhodování. Nechybělo žádné vybavení, monolift v rozcvičovně i na závodišti, speciální osy pro dřep, benchpress i mrtvý tah.

Monika Rovná se mezi ženami představila v nebývalé formě. 205 kg dřep, 100 kg bench a 180 kg mrtvý tah byly lehké a přesvědčivé pokusy. Vynesly ji prvenství v absolutním pořadí. Druhá v absolutním pořadí skončila Hana Nachtigalová (95, 57,5 a 110) a třetí Jana Šindelářová (135, 75, 170).

alt

alt

Mezi nejmladšími dominoval Filip Čížek. Přes problémový dřep (270 kg) a vynikající tlak (240 kg) završil svůj trojboj 250 kg pozvedem a stal se tak nejsilnějším závodníkem do 23 let. Mezi závodníky do 18 let je potřeba vyzdvihnout ještě výkony Romana Chuťky (kategorie do 90 kg/515 kg trojboj) a Tomáše Petika (100 kg/512,5 kg). V juniorech si zase velmi dobře vedli Zdeněk Hrach (82,5 kg/490kg) a Petr Hamet (75 kg/430 kg).

alt

V kategorii veteránů hledal těžko přemožitele Viktor Kudi (110 kg/850 kg). Druhý v absolutním pořadí masters skončil Pavel Čížek (125 kg/660 kg) a třetí byl Petr Chvátal (90 kg(510 kg).

alt

Slovenský závodník a zároveň šéf slovenské AWPC – SLOVAKIA Rudolf Siska zvítězil v kategorii do 82,5 kg OPEN s trojbojem 565 kg. V kategorii do 90 kg zvítězil Viktor Horák (280, 210, 260) a stříbro bral Pavel Černák za výkon 590 kg v trojboji. Kategorii do 100 kg  jednoznačně ovládl Mirek Kratochvíl (365, 235, 290), který skončil v absolutním pořadí na druhém místě. Za ním pak skončil slovenský reprezentant Peter Lincmaier (300, 185,300) – v absolutním pořadí bronzový a třetí byl Petr Myšák (220,180,210). V kategorii do 110 kg bojoval Jarda Šruc, který se i přes zdravotní problémy rozhodl závodit. 810 kg v trojboji stačilo na zlato. V kategorii do 125 kg zvítězil Martin Košnar (400,285,320), který vyhrál i absolutní pořadí, za ním pak Pavel Richtr (695) a Dušan Poncer (685). Do 140 kg zvítězil Jan Marsch (745) a v nejtěžší váhové kategorii nad 140 kg Martin Vaško (860).

alt           alt

I když WUAP nemá oficiálně kategorie RAW, rozhodl se pořadatel ohodnotit tři nejlepší RAW závodníky. Jan Marsch byl nejlepší – vyhrál svoji kategorii do 140 kg a byl nejlepší i mezi závodníky, kteří nastoupili bez speciálního vybavení pro powerlifting. Druhý byl Pavel Čížek, který byl druhý i mezi veterány a třetí skončila Jana Šindelářová za 380 kg v trojboji bez dresů.

alt            alt

Poděkování patří jednoznačně pořadateli soutěže Romanovi Maršálkovi, který dokázal zajistit hodnotné ceny pro všechny medailisty jednotlivých kategorií. Panu Karlovi Koldovskému, Rudolfovi Siskovi a Zdeňkovi Fantovi patří dík za zapůjčení nezbytného vybavení, koučování závodníků a moderování. Rozhodčím Sandře Mokré, Petře Vicenikové a Zdeňkovi Bakusovi za objektivní a přísné rozhodování a za zdárný a rychlý průběh soutěže a dalším účastníkům, kteří se svým pracovním nasazením podíleli na šampionátu. Nezbytný dík patří sponzorům Carne Labs, Sanas, USN, Nutrisport.cz, město Mladá Boleslav, Hadley Market, Ladislav Volf, FM Servis, U&M Parts, WUAP.cz, Fitko Zeus, rádio Kiss Delta a Hugli.